Zielona Szkoła
poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:56

Od 6 czerwca prawie 1/3 ogólnej liczby uczniów naszej szkoły przebywa na Zielonej Szkole w Łazach. Pod opieką wychowawców - pań: Moniki Holik, Sławomiry Bezpalko, Danuty Skurnóg i MagdalenyCisak realizują bogaty program przygotowany na kilkudniowy pobyt nad morzem. Za sobą mają już piracką wyprawę do Kołobrzegu, rejs statkiem, pirackie i ekologiczne warsztaty, nadmorskie igrzyska o tytuł kapitana Jacka Sparrow'a, wycieczkę do wioski Hobbitów w Sierakowie do muzeum minerałów, zwiedzanie przystani rybackiej, wycieczkę do Darłowa. To oczywiście nie wszystkie atrakcje i zalety pobytu nad Morzem Bałtyckim. Będąc poza domem uczą się siebie:) Poznają swoje mocne strony, pomagają sobie wzajemnie, współdziałają w grupie realizując wspólne zadania czy podejmując rywalizację w różnorodnych konkursach. Muszą dostosować się do przyjętych regulaminów,dbać o porządek w swoich pokojach, czasem zrezygnować ze swoich przyzwyczajeń czy wygód.

Wiele zalet ma taki wspólny wypad - zaczynając od tych zdrowotnych - zmiana klimatu, powietrze bogate w jod itp. poprzez wychowawcze i wreszcie edukacyjne.

Już teraz dziękujemy Wychowawcom za podjęcie trudu zorganizowania zielonej szkoły oraz całodobową troskę, jaką otaczają swoich podopiecznych. I oczywiście zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy:)

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 11:21