Wycieczka do Zatorlandu
poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:49

Dnia 5 czerwca 2017r. klasa 1, 2b oraz wybrani uczniowie z klasy 2a, 3a, 4b i 5b uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Zatora.

Zatorland jest kompleksem czterech parków rozrywki, w skład którego wchodzą: Park Mitologii, Ruchomych Dinozaurów, Owadów oraz Bajek i Wodnych Stworzeń. To wspaniałe miejsce rozrywki i niezapomnianych wrażeń.

Przygodę w Zatorze rozpoczęliśmy zgodnie z harmonogramem od Parku Mitologii. Tu wysłuchaliśmy opowieści o różnych postaciach mitologicznych i obejrzeliśmy je płynąc gondolą, ponieważ znajdują się na wodzie. Widzieliśmy m.in. gromowładnego Zeusa z piorunem, Achillesa walczącego z Hektorem, Heraklesa pokonującego Hydrę czy Perseusza ratującego Andromedę przed morskim potworem. Wielkim przeżyciem było wejście do wnętrza konia trojańskiego.

Następnie udaliśmy się do Parku Bajek i Wodnych Stworzeń. Tuż przy wejściu przywitała nas Calineczka, a potem Kot w Butach, Królewna Śnieżka z krasnoludkami, Czerwony Kapturek, domek Baby Jagi, a przed nim Jaś i Małgosia. Był również Strażak Sam, 101 dalmatyńczyków, zaprzęg oraz królestwo pani Królowej Śniegu, a nawet domki trzech świnek oraz wiele innych postaci.

Ze świata bajek ruszyliśmy dalej, gdyż czekały na nas kolejne atrakcje. Był to Park Owadów. Na miejscu okazało się, że możemy zobaczyć ruchome i brzęczące owady i to gigantycznych rozmiarów. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną oglądaliśmy m.in. konika polnego, biedronkę, mrówkę, modliszkę, skorpiona, stonkę oraz muchę. Pani przewodnik opowiadała nam ciekawostki na temat prezentowanego gatunku.

Tuż przy wyjściu znajdował się "Dom do góry nogami", w którym poruszaliśmy się chodząc po suficie, a nad naszymi głowami unosiły się meble.

Kolejnym etapem było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości, ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury, co dostarczyło wszystkim uczestnikom niezwykłych przeżyć. Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów. Wrażenia te wzmocnił oglądany w kinie 5D film o dinozaurach, przedstawiający historię życia tych stworzeń na Ziemi oraz niezapomniane wrażenia w postaci efektów specjalnych.

Wychodząc z parku odwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Tam oprócz szkieletów zobaczyliśmy jaja dinozaurów oraz niezwykłe okazy skał magmowych, osadowych i metamorficznych.

Na koniec dodatkowych atrakcji dostarczył wszystkim obszerny Lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rekreacyjnych (karuzele, gokarty, place zabaw, strzelnice itp.). Każdy mógł z nich skorzystać do woli.

Niestety co dobre, szybko się kończy, a więc i ta wycieczka nie mogła trwać wiecznie. Czas minął bardzo szybko, przy pięknej pogodzie, a humory wszystkim dopisywały. Zmęczeni po szaleństwach, ale zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.