Wizyta przedszkolaków
wtorek, 23 maja 2017 08:38

W czwartkowy poranek 18 maja naszą szkołę odwiedzili sympatyczni goście – to 6 i 7-latki z pobliskiego przedszkola. W towarzystwie swoich pań oraz rodziców odbyli spacer do szkoły. Chcieli zobaczyć z bliska to miejsce, do którego  już od września będą maszerowali z plecakami jako pierwszoklasiści.

Na miejscu powitała ich Pani dyrektor oraz trzecioklasiści ze swoimi wychowawczyniami. Na początek starsi koledzy zaprezentowali gościom przedstawienie ekologiczne z przesłaniem, aby już od najmłodszych lat dbać o środowisko naturalne. W rolach wystąpili : kosmici, zwierzęta leśne oraz gromadka dzieci.

Swoje talenty muzyczne i oratorskie pokazały też Marysia Skirło i Tosia Marcinek. Pierwsza dziewczynka śpiewała, a druga recytowała. Te talenty „ zabłysły”  już poza naszą miejscowością.  Po tych doznaniach estetycznych przyszła pora na zwiedzanie szkoły. Wszystko tu nieco większe niż w przedszkolu: i korytarze, i sale. Panie: Ania i Teresa pokazały „kawałek” życia szkolnego. Dzieciaki zasiadły w prawdziwych, szkolnych  ławkach, uczestniczyły w zajęciach, aktywnie włączyły się w zabawę z tablicą interaktywną. Potem było oglądanie biblioteki szkolnej oraz stołówki.

Wchodząc do klas, przedszkolaki początkowo były onieśmielone, szybko jednak dostrzegały w ławkach swoje rodzeństwo, kuzynostwo czy kolegów z podwórka. Wnet też były gesty powitania  i szkoła od razu wydała się mniej obca.

Na zakończenie wizyty dzieciaki zostały obdarowane książeczkami-malowankami. Pani dyrektor pożegnała ich słowami: „Do zobaczenia po wakacjach”.

O wrażenia z pobytu w szkole zapytaliśmy kilkoro dzieci. Im się podobało. A co najbardziej?

- Maja Boczarska – Przedstawienie ze zwierzętami i kosmitami.

- Karol Strzesak – To, że jest dużo książek w bibliotece i że dostaliśmy malowanki, bo lubię kolorować.

- Filip Szpak – Przedstawienie i tablica interaktywna.

- Gabrysia Kopeć – Plac zabaw oraz tablica dotykowa.

- Daria Samek – Książki w bibliotece.