Jubileuszowe spotkanie Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
poniedziałek, 22 maja 2017 13:48

Już po raz trzydziesty przedstawiciele szkół noszących imię św. Jana Pawła II uczestniczyli w ogólnopolskim spotkaniu, które tym razem miało miejsce w Jadownikach.  Hasłem tegorocznego spotkania były słowa św. Jana Pawła II „ Odpowiedzią na odwagę wiary, musi być odwaga rozumu".

Gościem honorowym był arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki, w latach 1996 – 2005 sekretarz papieża Jana Pawła II.W zjeździe uczestniczyli przedstawiciele z kilkudziesięciu szkół z różnych stron w Polsce. Wśród gości Państwo Małgorzata i Zbigniew Gumińscy – założyciele Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz przewodnicząca Społecznej Rady Halina Marciniak.

Po mszy św. w jadownickim kościele uczestnicy zjazdu przemaszerowali w orszaku do szkoły, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości – powitanie, część artystyczna, przemówienia gości, wręczenie nagród za konkursy.

W gronie uczniów wyróżnionych w konkursie plastycznym p.h. „Święty Jan Paweł II Patron dzieci i młodzieży” znalazła się przedstawicielka naszej szkoły Wiktoria Chiniewicz. Nagrodę odebrała z rąk samego abpa M. Mokrzyckiego. Wiktorii serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.