Kosmiczny zwiad
piątek, 19 maja 2017 07:44

Na naszej planecie wylądowali przybysze z Kosmosu. Bardzo interesowała ich Ziemia. Wiedzieli, że to miejsce gdzie rosną drzewa, krzewy, mchy , kwiaty, gdzie wokół jest zielono, a w lasach roi się od mnogości zwierząt.  Przybyli tutaj ze specjalną misją. Chcieli zebrać zioła, aby uratować ciężko chorego przyjaciela. Swoje kosmonawigacje nastawili na leśną polanę. Bardzo się zdziwili po wylądowaniu, bo zamiast wspaniałej roślinności, natknęli się na istne wysypisko śmieci. Dookoła poniewierały się opakowania po czipsach, puszki po napojach, papierki po cukierkach.

Kosmici najpierw myśleli, że zawiodły ich czujniki, ale wkrótce dostrzegli w zaroślach przestraszone leśne zwierzęta: jeża, lisa, niedźwiedzia i zajączka. Dosyć szybko nawiązali ze sobą kontakt, niestety zwierzęta poinformowane o celu podróży, nie mogły pomóc, bo w tak zanieczyszczonej okolicy nie rosły żadne zioła. Samym zwierzętom ciężko było egzystować w tak niesprzyjającym środowisku.

Na to wszystko nadeszła wycieczka trzecioklasistów. Ze śmiechem i piosenką na ustach maszerowali przez las i nie dostrzegali wcale, jak wokół jest brudno. Nagle zatrzymali się jak wryci, bo zobaczyli dziwne postacie i smutne zwierzęta. Kiedy wyszło na jaw, co jest powodem smutku, dzieciaki z ochotą zabrały się za porządkowanie otoczenia. Wkrótce wokół było czysto, rozległ się też radosny śpiew ptaków. Natychmiast padły deklaracje, że odtąd nikt nie będzie śmiecił, „… bo przyroda ojczysta, to skarb droższy od złota…”.

Takim przedstawieniem uczniowie klasy III a zainicjowali obchody Dnia Ziemi i Święta Niezapominajki.

W naszej szkole nie tylko od święta podejmowane są  akcje proekologiczne. Na co dzień odbywa się selekcja śmieci. Każdy wie, gdzie wrzucić papierki, plastikowe butelki, szkło czy ogryzki. Osobno zbierane są nakrętki , zużyte  baterie, zepsute telefony, pojemniki  po tuszach.

Uczniowie starszych klas przystąpili do Ekotestu, a zwyczajem stało się  zadbanie o wyznaczony „kawałek” ziemi, czyli porządkowanie terenu wokół szkoły i najbliższej okolicy.

Wszyscy u nas wiedzą, ze o środowisko należy dbać.