Nasza marka eksportowa
czwartek, 18 maja 2017 13:25

Ostatnio sporo się dzieje. Uczniowie biorą udział w licznych konkursach, zawodach sportowych, zdobywają  nagrody i wyróżnienia.  Przynoszą tym samym chlubę naszej szkole i rozsławiają jej dobre imię.

Na wyróżnienie zasługują sportowcy, którzy w rozgrywanych biegach przełajowych na szczeblu powiatu wywalczyli II miejsce. Sporo było dumy z tego powodu  i chłopcy szykowali się do występów w Nowym Targu, kiedy nadeszła informacja, że do wojewódzkich zmagań zaproszone zostaną tylko zwycięskie drużyny. Ale nic to! I tak nasza reprezentacja w składzie:  Łakoma Jakub, Kawa Nikodem, Kornaś Mateusz, Habel Jakub, Cichostępski  Szymon, Święch Maksymilian, Gazda Mateusz, Kwaśny Robert, Pasek Sebastian, Zając  Antek, Zając Wiktor, Szot Mikołaj i Frankowski Dawid przyniosła chlubę szkole i jesteśmy dumni  z ich wyczynu.

Aby na drugi raz nie było takich niespodzianek, chłopcy postanowili odtąd zajmować  I miejsca. Jak pomyśleli , tak zrobili. Zaraz też w rywalizacji  Gminnego Turnieju Piłki Nożnej na Orliku W Uszwi o Puchar Wójta Gminy Gnojnik nie mieli sobie równych i już w najbliższy piątek zawalczą o kolejne trofea w Dębnie. Tym razem w drużynie zwycięzców znaleźli się: Nikodem Kawa, Sebastian Pasek, Wiktor Zając, Marek Bober, Mateusz Gazda, Mateusz Górak, Mikołaj Szot, Dominik Bugajski, Dawid Frankowski, Krzysztof Stec  i Robert Kwaśny.

Ale nie tylko sportem szkoła stoi. Mamy również wspaniałych literatów, recytatorów, plastyków. Właśnie dla ucznia klasy VI Pawła Święcha  nadeszło wyróżnienie za pracę pisemną zgłoszoną do Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego pod hasłem  „Moja Ojczyzna – Przeprowadź wywiad z dziadkiem”. Organizatorem tych zmagań literackich był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, a inicjatorem konkursu sam papież Franciszek, który podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży zachęcał do zawarcia bliższych więzi międzypokoleniowych. Naprzeciw temu postulatowi zrodził się ów konkurs. Przystąpili do niego dosyć licznie uczniowie z całej Polski z różnych poziomów szkół. U nas podjęło się tego niełatwego zadania pięcioro dzieci. Wszystkim gratulujemy, bo chociaż nie wszystkie prace zostały docenione, to przecież czas spędzony na rozmowach z bliskimi , nie był stracony. Wręcz przeciwnie. Wiele można było się dowiedzieć o życiu kilkadziesiąt lat wstecz, o borykaniu się z niedostatkiem, o przyjacielskich relacjach z rówieśnikami, o spędzaniu czasu wolnego bez udziału elektroniki  itd.

Z powodzeniem w konkursie plastycznym związanym z Osobą Jana Pawła II wystąpiła uczennica klasy III b Wiktoria Chiniewicz. Jej praca plastyczna bardzo się spodobała i zdobyła nagrodę. Po jej odbiór dziewczynka otrzymała zaproszenie do jadownickiego gimnazjum na Ogólnopolski Zajazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który odbędzie się w dniach 19-20 maja 2017r. Spotkaniu młodzieży przewodniczyć będzie metropolita lwowski ks. abp. Mieczysław Mokrzycki.

I kolejny talent – to Tosia Marcinek z klasy III a . Wdziękiem osobistym i świetną recytacją oczarowała jury Pałacu Młodzieży w Tarnowie. „Kurczę blade” Wandy Chotomskiej i fragment prozy „Jak nasza mama hodowała potwora” Joanny Papuzińskiej w eliminacjach rejonowych XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego zapewniły występ na następnym  szczeblu rywalizacji, tym razem na deskach nowosądeckiego Domu Kultury. 25 maja wszyscy będziemy trzymać kciuki za młodą recytatorkę.

To kilka przykładów uzdolnionych uczniów, dzięki którym o naszej szkole się mówi. To nasze perełki, których ciągle poszukujemy i przedstawiamy światu, to nasza marka eksportowa.