Festiwal Piosenki Dziecięcej
środa, 17 maja 2017 11:13

Przygoda z piosenką dziecięcą klas I-III w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła się konkursem w świetlicy szkolnej, zorganizowanym 28 lutego. Z repertuarem dziecięcym zmierzyło się tutaj trzynaścioro uczniów najmłodszych klas. W wyniku zmagań, komisja wyłoniła troje zwycięzców: Gabrysię Górak z klasy I, Krzysztofa Habel z klasy IIa i Marysię Skirło z klasy IIIa.

Na laureatów konkursu, oprócz dyplomów i nagród rzeczowych, czekała niespodzianka w postaci występu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku, który odbył się 15 marca. Były to zmagania dzieci z klas I-III z terenu całego powiatu brzeskiego. W kategorii klas drugich, zaszczytne pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Krzysztof Habel.

Kolejnym etapem „tournee” trojga naszych dzieci był występ w ramach II Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Koral Song” w Lipnicy Murowanej, który miał miejsce 14 maja. Konkurs ów zasięgiem swoim obejmował tym razem całe województwo małopolskie. I tutaj, nasza szkoła mogła pochwalić się wysokim poziomem artystycznym dzieci. Marysia Skirło została tutaj wyróżniona wśród wykonawców w kategorii wiekowej 8-13 lat.

Zarówno zdolności naszych uczniów, jak i pełne zaangażowanie i odpowiedzialność mogły przynieść tak wymierne rezultaty w postaci nagród i wyróżnień. Jednak wartością nadrzędną każdego z konkursów była dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i obycie się ze sceną i występami publicznymi, bo każde dziecko, podejmując trud występu i zmierzenia się z innymi uczestnikami, już na wstępie było zwycięzcą.

Naszym gwiazdom estrady serdecznie gratulujemy, a innych uczniów zachęcamy do pokonywania własnych ograniczeń oraz życzymy sukcesów w każdej dziedzinie nauki i sztuki.

Izabela Linca

Poprawiony: środa, 17 maja 2017 11:17