Wielkanoc tuż, tuż…
środa, 12 kwietnia 2017 09:43

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Zarówno ludzie, jaki i przyroda zdają się być przygotowani na wielkie wiosenne  świętowanie. Cała natura ożywiła się, wokół zrobiło się zielono i bardzo energetycznie. Rankiem budzą nas ptasie trele i brzęczenie owadów, a  ożywcze promienie słońca zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu, ale, ale… nauka przecież jeszcze trwa. Tylko kilka dni i będzie można odpocząć od książek.

Na przedświąteczny wtorek w naszej szkole zapowiedziano rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Do zmagań o to miano stanęły wszystkie klasy oraz świetlica szkolna. Warunkiem było samodzielne przygotowanie wielkanocnej kompozycji.  Wymyślano zatem, czym by można zaskoczyć innych, jakiej techniki użyć, jakie dobrać materiały itd. itd. Komisja konkursowa w składzie Panie: Maria Nastałek , Izabela Linca i Pani dyrektor Ewa Prus oraz przewodniczący wszystkich klas nie mogła wydać werdyktu, jako że każdy stroik był oryginalny, piękny i niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Udało się zatem zaskoczyć jury, które wybrnęło z sytuacji wydając salomonowy wyrok, mianowicie podziękowano wszystkim autorom prac  i nie przyznano żadnych miejsc. Każdy zespół może zatem uważać, że jest zwycięzcą.  Małymi rączkami, jak się okazało , można stworzyć wielkie rzeczy. Kompozycje zachwycały inwencją twórczą, starannością wykonania, doborem poszczególnych elementów. Naprawdę każdy stroik zasłużył  na I miejsce. Pomysłodawczyni i organizatorka konkursu wręczyła przedstawicielom klas dyplomy za udział w rywalizacji.

Przez kilka przerw można było podziwiań te majstersztyki roboty ręcznej, a potem będą cieszyć oko Sponsorów i Przyjaciół szkoły. Im to właśnie, wraz z świątecznymi życzeniami, przekazali je przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Korzystając z okazji wszystkim dzieciom, Rodzicom, pracownikom szkoły, emerytowanym nauczycielom i pracownikom  składamy wielkanocne życzenia:

„ Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość”