Z wizytą w Złotej
piątek, 24 lutego 2017 11:39

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Złotej był organizatorem Konkursu Czytelniczo-Plastycznego, poświęconego  twórczości Pana Wiesława Drabika. Do udziału w tym konkursie zaproszeni zostali uczniowie ze szkół podstawowych z gmin: Czchów, Zakliczyn, Iwkowa oraz Gnojnik.

Naszą szkołę reprezentowało 13 prac uczniów z klas II – VI. A na cały konkurs napłynęło około 150 ilustracji. Technika prac była różnorodna, jedno wykonanie piękniejsze i bardziej oryginalne od drugiego, niełatwe było zadanie przed jurorami, aby wyłonić te najlepsze. Ostatecznie jury konkursowe zadecydowało, że prace Kasi Kądziołki i Zuzy Zapiór zostaną nagrodzone, a Bożenki Bałuszyńskiej, Moniki Górak, Ewelinki Boczek i Oli Strzesak – wyróżnione. Laureatki otrzymały zaproszenie na uroczystą Galę z udziałem autora.

Na początek spotkania swoimi umiejętnościami recytatorskimi pochwalili się wychowankowie SOSW. Każdy z nich do swojej prezentacji przygotował odpowiedni kostium sceniczny oraz rekwizyty. Recytowane wiersze były krótsze i dłuższe, ale wszyscy zostali nagrodzeni jednakowymi, burzliwymi oklaskami. Na twarzach recytatorów widać było zadowolenie z dobrze wykonanego zadania, często pojawiał się wielki uśmiech.

Potem sam autor, Pan Drabik opowiadał jak to się stało, że z architekta stał się nagle pisarzem. W jego kolekcji jest już ponad dwieście książek, a wszystkie z pięknymi ilustracjami. Książeczki jego autorstwa wciąż powstają i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Podczas pogadanki pisarz zadawał dzieciom zagadki. Było wspólne rymowanie i wymyślanie zakończenia utworów. Dzieci z dużym zaangażowaniem włączały się do wspólnej zabawy. Na zakończenie można było uzyskać autograf Gościa.