Kogo nawiedzi święty Walenty?
poniedziałek, 20 lutego 2017 11:10

Walentynki nie są rodzimym świętem, ale motyw serca pojawia się często w naszej kulturze i języku.   Nic więc dziwnego, że ta anglosaska tradycja od kilku lat zagościła i w naszym kraju.

Już z początkiem lutego zewsząd wyzierają czerwone serduszka, pluszowe miśki, amorki, lizaczki i inne gadżety, kojarzące się z miłością, sympatią.

W tej dziedzinie nasza szkoła też dorobiła się tradycji. Właśnie 14 lutego, na jeden dzień w roku, otwiera swoje podwoje szkolna poczta walentynkowa. Za jej pośrednictwem można przekazać słowa sympatii koleżankom i kolegom. Cała społeczność szkolna gromadzi się na szkolnym holu i z wypiekami na twarzy wszyscy słuchają do kogo tym razem „przyleci walentynka”. Są zaskoczenia, aplauzy, brawa, zdarza się i jęk zawodu. To sympatyczne chwile spędzone wspólnie z rówieśnikami. Oprócz dobrej zabawy jest też spełniony szczytny  cel, pieniądze pozyskane ze sprzedaży zasilą konto akcji „Adopcja na odległość”.