Akademia Bezpiecznego Puchatka
środa, 04 stycznia 2017 09:04

Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią dołączyli do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Celem jest edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa, uczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i odpoczynku. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze, a tym samym uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych.

Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o otrzymane materiały edukacyjne. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym „Przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych do domu, podczas nieobecności rodziców.

Program zakończył się rozwiązaniem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie, który odbył się 8 grudnia 2016r. Tego dnia wszyscy pierwszoklasiści zasiedli przed komputerem, by sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z tego zakresu. Kubuś Puchatek przygotował dla nich 15 pytań w formie pisemnej oraz obrazkowej. Wszyscy rozwiązali i zaliczyli test o bezpieczeństwie.

Uczestnictwo w programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Pierwszoklasiści zdobyli Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka oraz uzyskali Certyfikat potwierdzający udział w VIII edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.