„ Z opłatkiem w dłoni…”
poniedziałek, 02 stycznia 2017 08:20

Polska Wigilia to fenomen na skalę światową. Z odległych zakątków świata do domów rodzinnych wracają dziesiątki osób, aby w gronie swoich najbliższych przeżyć ten niepowtarzalny, wyjątkowy wieczór. Blask roziskrzonej choinki, sianko pod białym obrusem,  zapach smażonego karpia, aromat  cynamonu i goździków – wszystko to powoduje, że dzień 24 grudnia otoczony jest wyjątkową magią. Na niezwykłą atmosferę mają wpływ jednak ludzie – wszyscy są dla siebie mili. Na ten dzień „milkną wszelkie spory, rozwiązują się supełki” – to czas wybaczenia i pojednania.

Nic więc dziwnego, że tę magiczną aurę chcemy przenieść również na „szkolne podwórko”. Od lat tradycją naszej szkoły stały się klasowe spotkania z opłatkiem. W przygotowania włączają się uczniowie oraz rodzice, aby później, gdy wszystko jest gotowe, spotkać się na chwilę z kolegami, wychowawcami. To moment  niezwykły, kiedy z opłatkiem w ręku wszyscy składają sobie życzenia, padają ciepłe, przyjazne  słowa, nikt się na nikogo nie boczy, nikt się z nikim nie kłóci… a potem -  kosztowanie namiastki potraw wigilijnych: uszek z barszczykiem, krokietów z kapustą, makowca.         I zewsząd rozlega się śpiew kolęd, tych znanych od dawna i nowszych pastorałek. Jako że nasi uczniowie są uzdolnieni muzycznie,  często śpiewom towarzyszy akompaniament instrumentów. Słychać flety, gitary, klarnet czy dźwięki keyboardu.

Ogromne podziękowania należą się Mamom, które w natłoku przedświątecznej krzątaniny znajdują jeszcze czas, aby przyjść do szkoły, zadbać o odpowiedni wystrój stołu, jego obfitość. Mamy nadzieję, że kiedyś po latach sięgając po zdjęcia, niektórzy wrócą pamięcią do tych chwil spędzonych z kolegami i przypomną sobie również takie sympatyczne momenty z życia szkolnego.

Święta tuż, tuż…

Wszystkim uczniom i Rodzicom życzymy:

aby pod świąteczną choinką znalazła się radość, szczęście, życzliwość i wzajemne zrozumienie, a Boże Dziecię sprawowało opiekę w nadchodzącym Nowym Roku.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne