Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
piątek, 25 listopada 2016 08:36

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu wśród naszej społeczności szkolnej obowiązywała wyjątkowa moda. Tego dnia każdy z uczniów miał na sobie element żółtej garderoby (symbol słońca i radości). Korytarze i sale lekcyjne wypełniły się promykami radości bijącymi z serc wszystkich uczniów. Te małe promyki życzliwości połączyły swoje siły podczas przerwy międzylekcyjnej, kiedy zorganizowano Łańcuszek Życzliwości. Uczniowie oraz nauczyciele złapali się za ręce, a pani dyrektor rozpoczęła łańcuszek, przekazując iskierkę życzliwości w postaci uścisku ręki najmłodszym uczniom naszej szkoły. Stopniowo uściski przerodziły się w meksykańską falę życzliwości. Dodatkowym bonusem dla uczniów posiadających życzliwe oznaki było zwolnienie z odpowiedzi ustnej.

Ponadto ogłoszono plebiscyt na życzliwego i uśmiechniętego nauczyciela oraz ucznia. Okazuje się, że tak mały gest naprawdę wiele znaczy, zwłaszcza, gdy świat wciąż gna do przodu, gdy nie ma czasu na nic i dla nikogo. Warto zapamiętać, że dzięki uprzejmości i życzliwości nasze życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Bądźmy życzliwi wobec siebie każdego dnia.

W plebiscycie na życzliwego i uśmiechniętego nauczyciela zwyciężyła pani Maria Nastałek, natomiast wśród uczniów wybrany został Paweł Święch z kl. VI. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a księdzu Piotrowi dziękujemy za pomysł i ufundowanie nagród. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć:)

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2016 15:11