Wspólne śniadanie
czwartek, 10 listopada 2016 07:48

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dorośli mają energię do pracy a dzieci do nauki i zabawy. Niestety, nie wszystkie dzieciaki mają rano smak do jedzenia, dlatego tez powstał program edukacyjny „ Śniadanie daje moc”. Każdego roku 8 listopada jest kulminacja tej akcji. Wielu uczniów z klas młodszych zasiada ze swoimi wychowawcami do wspólnego posiłku.

Tak tez jest w naszej szkole, a kanapki i inne przysmaki „wcinają” nie tylko młodsi uczniowie. Dzień ten jest też doskonałą okazją aby porozmawiać o kulturze spożywania posiłków, samodzielnie przygotować małą przekąskę, zaimponować koleżeństwu „bajkowym” rarytasem, bo trzeba przyznać, że stworzone w tym roku przekąski, kanapeczki, tartinki stanowiły arcydzieła sztuki kulinarnej.

Najważniejsze jednak, ze wszystkie  były nie tylko pięknie wyglądające i smakowite, ale przede wszystkim zdrowe. Na talerzykach pojawiły się warzywa, owoce, mleko, a zatem wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki.

Dzieci dowiedziały się, że po przeprowadzonych badaniach eksperci jednoznacznie stwierdzili, iż uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach sprawności fizycznej. A zatem od jutra nie zapominamy o śniadaniu. Zapamiętaj – śniadanie daje moc!

Poprawiony: czwartek, 10 listopada 2016 07:56