W rodzinie szkół Jana Pawła II
środa, 19 października 2016 08:25

13 października szóstoklasiści z naszej szkoły przekonali się, że należą do wielkiej rodziny – Rodziny Szkół Jana Pawła II. Jak każdego roku, tak i tym razem na jasnogórskich błoniach zameldowało się około 20 tysięcy pielgrzymów. Byli wśród nich przedszkolaki, uczniowie, studenci, nauczyciele, księża – łącznie z około 420 szkół, nie tyko z Polski, ale i spoza granic kraju. Wszystkich łączy imię Patrona – Jana Pawła II. Każdy z pielgrzymów otrzymał pamiątkowe znaczki, różańce, obrazki.

Do uczestników spotkania list wystosował prezydent R.P. Andrzej Duda. Sam nie mógł przybyć i dlatego w jego imieniu owo przesłanie odczytał kapelan prezydencki ks. Marcin Janocha.

Przed rozpoczęciem mszy odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia. Mszy świętej przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Po jej zakończeniu odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list skierowany do Ojca Świętego Franciszka. Poświęcono też pamiątkowe różańce z napisem „Jezu ufam Tobie”.

Potem przyszła pora na odwiedzenie sanktuarium oo. Paulinów. Pokłoniliśmy się zatem przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, dostrzegliśmy liczne wota jako dar uratowania zdrowia lub życia, podziwialiśmy bogactwa zgromadzone w Skarbcu, przechadzaliśmy się po zaułkach jasnogórskiego klasztoru.

Pełni wrażeń duchowych udaliśmy się na małą przekąskę. Smakowite i gorące zapiekanki ucieszyły nasze podniebienia, tym bardziej, że pogoda w tym dniu nie rozpieszczała. Było zimno i wietrznie, popadywał drobny deszczyk.

Był też czas na zakup pamiątek. Wśród mnóstwa kramików trudno się było zdecydować, ostatecznie jednak zakupiono figurki, obrazy, obrazki, aniołki i… dwie góralskie ciupagi.

Po tych wszystkich doznaniach udaliśmy się w drogę powrotną. Podróż do Gnojnika upłynęła dość szybko i około 19.00 stęsknieni rodzice odebrali swoje pociechy do domów.

To był dzień pełen wrażeń, z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich pielgrzymów.