Spotkanie z pisarką
wtorek, 04 października 2016 08:17

W piątek 30 września grupka czwartoklasistów była uczestnikami spotkania literackiego z pisarką dla dzieci Panią Ewą Stadtmüller.

Autorka najpierw  mówiła o sobie. Dzieci dowiedziały się, że kiedyś pracowała jako nauczycielka języka polskiego. Do pisania zainspirował ją syn Jakub  zadając pytanie o małego świetlika. Tak powstała książeczka „O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę”. I w ten sposób właśnie rozpoczęła się kariera pisarska. Obecnie w dorobku Pani Ewy jest ponad 100 książek dla dzieci.

Podczas piątkowego spotkania pisarka czytała fragmenty swoich książek, zapraszała dzieci na scenę i organizowała zabawy integracyjne. Było ciekawie, z dreszczykiem emocji, bo przecież nie tak łatwo odgadnąć nazwę maskotki, kiedy ma się opaskę na oczach. Chętnie odpowiadała również na liczne pytania uczniów.

Na koniec były autografy oraz możliwość zakupu książek ze specjalną dedykacją autorki.