Najpierw sprzątanie, potem świętowanie
czwartek, 22 września 2016 09:19

W dniach 16-18 września nasi uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji  „Sprzątanie Świata”. To już 23 edycja tej wyjątkowej akcji mającej na celu m.in. promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji czy uświadomienie Polaków o wpływie odpadów na środowisko i ilości wytwarzanych śmieci  podczas codziennych czynności. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

Nasi wychowankowie wiedzą, że z nawet bardzo niepozornych odpadów można wyczarować niezwykłe cudeńka, bowiem w ubiegłym roku mieli okazję brać udział w warsztatach „Ekologów dobre rady na odpady”. Ale przede wszystkim mają świadomość jak ważna jest segregacja. Świetnie pokazali, że rozumieją problem. Sprzątając najbliższą okolicę, osobno do worków  wrzucali plastik, papier czy szkło.

Za sumienną  pracę zostali nagrodzeni. Nie dość, ze wokół jest czysto, to jeszcze UG zafundował im smakowity poczęstunek w postaci kiełbasek. Upieczone na przyszkolnym grillu wszystkim bardzo smakowały.

Ten minipiknik połączony został z inauguracją działalności organizacji pracujących  na terenie szkoły. Swoje plany pracy zaprezentowali przedstawiciele szkolnych kół PCK, LOP i CARITAS a także SU. W samorządzie szkolnym przeprowadzono demokratyczne wybory, na przewodniczącego szkoły ponownie wybrano Tomka Zapióra z szóstej klasy. Dzielnie zastępować go będzie koleżanka z klasy – Kasia Kuc. Obojgu serdecznie gratulujemy i życzymy udanej współpracy z koleżeństwem.

Ten dzień obfitował w wiele atrakcji, było grillowanie a dla chętnych pląsy w takt najnowszych przebojów. Każdy znalazł coś dla siebie.