Koniec laby
poniedziałek, 05 września 2016 12:30

Stało się! Wakacje definitywnie dobiegły końca. Pierwszego września przed szkołą, pięknie ubrani w stroje galowe,  pojawili się chłopcy i dziewczynki.

Radość i optymizm w tym dniu raczej były umiarkowane. Starsi uczniowie wiedzą, co ich już wkrótce spotka i szybko zapomnieć należy o błogim wylegiwaniu się do południa, spacerach do lasu, wypadach nad wodę, przejażdżkach rowerowych, spotkaniach przy ognisku itp. Najmłodsi zaś z pewnym niepokojem kurczowo trzymali się rodzicielskich rąk. Przed nimi mnóstwo pytań. Jaka okaże się szkoła? Czy zrealizują tu swoje marzenia? Czy to za czym tęsknili, okaże się przyjazne? Mamy nadzieję, że tak właśnie się stanie i już wkrótce wśród pierwszoklasistów zadzierzgną się przyjaźnie na wiele lat, zapanuje „głód wiedzy” a ich Pani będzie niekwestionowanym autorytetem.

Póki co,  maluchy z radością pochwalili się nowymi plecakami, bogato wyposażonymi piórnikami oraz kolorowymi zeszytami. Szkoła dla nich jest interesująca, jest tu wiele ciekawego do zobaczenia. Po pierwsze dzwonek obwieszczający przerwy i  masę starszego koleżeństwa na korytarzach, ogromna sala gimnastyczna, stołówka z cudownymi aromatami gorących potraw, biblioteka kusząca wielością woluminów, no i równocześnie komputerami, przestronne hole i dużo, dużo nowych osób. Trzeba się nieźle pilnować, aby nie zginąć w tłumie.

Dla szóstoklasistów też są nowiny. Nie będą pisać sprawdzianu kompetencji, a poza tym najprawdopodobniej zostaną z nami jeszcze na dwa lata, czyli w klasie siódmej i ósmej. Jakie inne nowości zgotuje Ministerstwo Edukacji, przekonamy się już wkrótce.

Ale teraz, nawiązując do słów wypowiedzianych przez księdza proboszcza w kazaniu inaugurującym rozpoczęcie roku szkolnego, trzeba się mocno sprężyć już na starcie, aby nie zostać w blokach startowych i musieć potem nadganiać. Ta sztuka nie zawsze się udaje!

Wszystkim uczniom, od klasy pierwszej do szóstej,  życzymy  aby ten rok szkolny był udany i każdy wykorzystał go maksymalnie na miarę swoich możliwości. Na zakończenie cytat do przemyślenia; „ Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”.

Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2016 12:37