„Szkoła otwarta na pielgrzymów ŚDM”
piątek, 05 sierpnia 2016 11:02

Nasza szkoła, podobnie jak setki innych w Małopolsce, otworzyła swe podwoje aby dać młodym wytchnienie po trudach pielgrzymowania.

W klasach i na szkolnych holach rozlokowali się pątnicy z Włoch. Większość czasu spędzali w Krakowie czy na Campusie Misericordie w podwielickich Brzegach, ale to do nas wracali na nocny odpoczynek.

Kiedy pielgrzymów nie było, aby godnie i iście po staropolsku ich podjąć, dzielnie pracowały Panie z Koła Gospodyń. Pod przewodnictwem Pani sołtys szykowały smakowite potrawy. Starały się by zadośćuczynić podniebieniom włoskich koneserów smaku. Były więc: i neapolitańskie spaghetti, ale i typowo polskie dania, których cudowny aromat rozchodził się w noc daleko od murów szkolnych.

Młodzi wolontariusze, pełni ochoty i radości, stroili instrumenty, by śpiewem oraz tańcem uatrakcyjnić pobyt w Gnojniku. Próbkę swoich talentów pokazali już wcześniej.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby pielgrzymi poczuli się u nas jak w domu, nie żałowali swego czasu, wykazali się wyrozumiałością i poświęceniem należą się ogromne brawa i słowa podziękowania. To dzięki Wam, mamy taką nadzieję, Gnojnik będzie dobrze zapamiętany i być może w przyszłości znów odwiedzony. Z pewnością nawiązały się tutaj jakieś znajomości, sympatie, a to najlepsza droga do promocji wsi.

Poprawiony: środa, 31 sierpnia 2016 12:02