Dalsze sukcesy śpiewających gwiazd
piątek, 10 czerwca 2016 10:24

31 maja b.r. w Regionalnym Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Brzesku został zorganizowany 3. Przegląd Piosenki Dziecięcej dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów      z klas I – III szkół podstawowych z terenu powiatu brzeskiego.

Impreza miała na celu prezentację dorobku artystycznego dzieci, promowanie dziecięcej twórczości muzycznej, popularyzację śpiewania piosenek oraz wymianę pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania kultury muzycznej wśród dzieci.

Jury, powołane przez MOK, oceniało warunki głosowe i muzykalność oraz dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny uczestników.   Jurorzy, jak sami podkreślili, po zakończonych eliminacjach, mieli bardzo trudne zadanie w ocenie poszczególnych wykonań   i przyznania nagród.

Z naszej szkoły udział wzięło pięcioro uczniów, z których każdy zaśpiewał jeden utwór. Pięknie zaprezentowane piosenki zaowocowały zdobyciem I. miejsca przez Marysię Skirło oraz miejsca II. przez Jakuba Habla.  Tak duży sukces na arenie powiatowej miał jeszcze jeden wymiar, mianowicie laureaci wystąpili na obchodach Dnia Dziecka zorganizowanych również przez Miejski Dom Kultury w Brzesku.

Kolejnym konkursem, tym razem o zasięgu wojewódzkim, na którym także zaprezentowali się nasi uczniowie, był 1. Festiwal Polskiej Piosenki KORAL SONG w Lipnicy Murowanej. Miał on miejsce 5 czerwca b.r. i zgromadził młodych amatorów śpiewania z całej Małopolski. Dzieci z naszej szkoły śpiewały w dwóch kategoriach – najmłodszych uczestników oraz kategorii 8-13 lat. Występy młodszych i tych starszych artystów były różnorodne              i niejednokrotnie bardzo profesjonalne. Zwracały tu uwagę interpretacja utworów przez poszczególnych wykonawców oraz ich dojrzałość artystyczna.

Atrakcją, zafundowaną dodatkowo przez lipnicki Gminny Ośrodek Kultury, była, po zakończonych występach, w czasie obrad jurorów, zorganizowana krótka wycieczka po Lipnicy, w czasie której dzieci miały okazję zobaczyć Rynek, kościoły św. Leonarda i Szymona oraz zabytkową architekturę okalającą centrum wsi. Na koniec, uczestnicy mieli okazję spróbować lodów tradycyjnych, ufundowanych przez sponsora.

Po obradach, jury ogłosiło wyniki, które znowu okazały się sukcesem naszych uczniów. I tak, nagrodę GRAND PRIX Festiwalu otrzymała Iza Strzesak, zaś II. miejsce wśród grupy drugiej (8-13 lat) zajęła Marysia Skirło.

Kolejne spektakularne osiągnięcia naszych uczniów wskazują na to, że sukces można sobie prawdziwie „wyśpiewać”.

 

GRATULUJEMY!!!