„Cudownych rodziców mam”
piątek, 27 maja 2016 07:44

Takie motto zaczerpnięte z piosenki Urszuli Sipińskiej przyświecało akademii zorganizowanej z okazji Dnia Matki i Ojca. Uroczystość odbyła się w środę 25 maja. W rolach głównych wystąpili uczniowie z klasy I a i II a. Przygotowali dla rodziców bogaty program artystyczny, w którym  przewijały się wiersze, piosenki, skecze, zabawne scenki. A widownia dopisała! Oprócz kolegów i koleżanek ze starszych klas na hali sportowej licznie zgromadzili się tatusiowie, mamusie, przybyli też młodsi braciszkowie i siostrzyczki.

Wszyscy z zapartym tchem śledzili poczynania młodych artystów na scenie. Całość wypadła świetnie, nikogo „nie zjadła” trema, nikt się nie pomylił ani nie zapomniał tekstu. Co chwilę rozbrzmiewały burzliwe oklaski i zewsząd słychać było trzask migawek w aparatach fotograficznych, takie wyjątkowe chwile wszak trzeba utrwalić.

Na scenie pojawiły  się dzieciaki w baśniowych wcieleniach. Był król, księżniczka, wróżki, krasnoludki, wilk, Czerwony Kapturek etc. , etc.  A potem przyszła pora na parodiowanie mam. Rzecz miała miejsce podczas spaceru. Spotkały się dwie mamy: Julia i Marta i dalejże opowiadać o zaletach swoich córeczek. Chociaż obie były niemowlakami i leżały w wózeczkach, z opowieści mam wynikało, że są to… cudowne dzieciątka i już wkrótce będą  i  czytały, i pisały… chociaż jeszcze nie umieją chodzić. Napięcie w rozmowie coraz bardziej rosło i niechybnie doszłoby do sprzeczki między mamusiami, ale na szczęście córeczki się obudziły i głośnym płaczem domagały się maminego zainteresowania. Tak więc sytuacja, dzięki maluszkom, została opanowana. Wszyscy przecież wiedzą, że dla każdej mamy to jej dziecko jest  najpiękniejsze i najwspanialsze na świecie

Punktem kulminacyjnym występu był twist, wytańczony przez chłopców i dziewczynki z pierwszej klasy. Z wielką gracją i swobodą mali tancerze poruszali się w takt skocznej muzyki. Otrzymali wielkie brawa, bo i taniec wykonali brawurowo.

A na koniec padły jeszcze raz gorące życzenia, wypowiedziane przez maluchów:

„Kochana Mamo, kochany Tato

Bardzo kochamy Was, głównie za to,

Że zawsze o nas ogromnie dbacie

I  nas na pewno mocno kochacie.

Przyjmijcie życzenia:

Stu lat w zdrowiu i marzeń spełnienia”.

Po tej wierszowanej dedykacji nastąpił moment wręczania, przygotowanych własnoręcznie, upominków. Między bukiecikami i laurkami w ramionach mamuś i tatusiów było cudownie i bezpiecznie, a baczny obserwator mógł dostrzec, że niektóre oczy zrobiły się wyjątkowo szkliste. To z pewnością łzy wzruszenia. Oby takich wzruszających chwil  było w życiu więcej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Poprawiony: poniedziałek, 30 maja 2016 14:08