Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich
poniedziałek, 16 maja 2016 08:49

27 kwietnia 2016 w Gnojniku odbyła się kolejna, trzecia już edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Europejskich. Tym razem sprawdzana była wiedza o Włoszech. Do etapu gminnego przystąpiło 10 reprezentantów szkół z całej gminy. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Włoszech                 i rozwijanie zainteresowań uczniów tym krajem. Zadania konkursowe miały charakter testu, złożonego z dwóch części pisemnych. Komisję konkursową stanowili wszyscy nauczyciele – opiekunowie. Przystępując do konkursu uczniowie musieli wykazać się szczegółową  wiedzą o Półwyspie Apenińskim. Testowana była znajomość nie tylko ogólnych wiadomości, którymi pewnie każdy z nas dysponuje. Uczestnicy sprawdzeni zostali z zagadnień geograficznych, kulturowych, przyrodniczych, sportowych i kulinarnych. Wykazali się imponującą wiedzą o miejscach we Włoszech. Wszyscy uczniowie świetnie się spisali, ale najlepszy okazał się reprezentant Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach – Kacper Strzesak, który zdobył 93 punktów na 106 możliwych do uzyskania.

Kacprowi serdecznie gratulujemy !

Po emocjonujących zawodach wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pyszną, włoską pizzą ufundowaną przez panią Renatę Wojnicką, właścicielkę baru „U Góralki‘’.

Obdarowani pamiątkowymi książkami uczniowie rozjechali się do swoich miejscowości. Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów się spotkamy podczas kolejnej edycji konkursu, którego tematem przewodnim będzie Francja.

 

Anna Rojowska