Z wizytą w bibliotece
czwartek, 12 maja 2016 14:38

Maj to miesiąc poświęcony książce i w szczególny sposób pokazujący doniosłą rolę czytania.

Tradycyjnie, w okolicach Dnia Bibliotekarza, czwartoklasiści z naszej szkoły udają się z wizytą do biblioteki publicznej. Dla niektórych uczniów jest to pierwsze spotkanie,  z inną niż szkolna biblioteka, książnicą. Jest to wspaniała okazja aby wymienić książki bądź zapisać się w poczet czytelników.

Na miejscu niezwykle serdecznie czwartoklasiści zostali powitani przez Panie bibliotekarki. Była krótka historia biblioteki, informacja o katalogach i księgozbiorze, nowinkach wydawniczych, a także historyjka z morałem o Roszpunce, ale w bardzo nietypowej wersji. Dzieci z ciekawością jej wysłuchały, a co najważniejsze, dobrze odczytały przesłanie.

Na zakończenie wizyty pani kierownik poczęstowała dzieci słodkościami, a czwartoklasiści zrewanżowali się życzeniami z okazji Dnia Bibliotekarza i bukiecikami kwiatów.

To było udane spotkanie i mamy nadzieję, że nie ostatnie …. w progach  biblioteki.

Poprawiony: czwartek, 12 maja 2016 14:51