Spotkanie z kręglami
czwartek, 12 maja 2016 14:37

„Sport to zdrowie”, „W zdrowym ciele zdrowy duch”, „Trening czyni mistrza”, „Kto pierwszy ten lepszy”  itd. – przysłów na temat sportu można byłoby przytoczyć więcej. Ale nie o powiedzenia tu idzie, tu chodzi  rzeczywiście o sprawę najważniejszą, mianowicie – zdrowie. I warto o nie dbać już od najmłodszych lat. Przebywanie na świeżym powietrzu, uprawianie dostępnych dyscyplin sportowych z pewnością przyczynia się do utrzymania  właściwej postawy zdrowotnej.

W naszej szkole nie mamy problemów z nagminnymi zwolnieniami z lekcji wychowania fizycznego i uchylania się od ćwiczeń. Dzieci ćwiczą chętnie. Szkoła, korzystając z oferty unijnej, stwarza wychowankom okazję do nauki pływania, poznawania tajników jazdy na nartach, a teraz wychowawcy zabrali piąto- i szóstoklasistów na kręgielnię. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z tą dyscypliną sportu. Uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa  i  szybko przyswoili meandry rzutów. Już po kilku kolejkach próbnych byli gotowi do rozegrania prawdziwego turnieju kręglarskiego. Uczestnicy, podzieleni na cztery ekipy,  wybrali zadziwiające nazwy: „Wymiatacze”, „Cwaniaki”, „Niepokonani” i „Dragon”. Tajemnicą poliszynela pozostanie skąd „Niepokonani” w składzie chłopcy i dziewczynki z 6b oraz gościnnie Krzysiek Kos, Patryk Malaga i Kamil Talarek z 6a wiedzieli, że istotnie będą niepokonani i zdobędą I miejsce?  A rywalizacja była zacięta, doping ogłuszający, wszystko jednak z przestrzeganiem zasad fair play i chociaż czasem kula „gdzieś chodziła na boki”, nikt się nie kłócił ani nie płakał.

To była świetna zabawa!

A na koniec  kilka wypowiedzi uczestników wyjazdu:

- Bartek – Moim zdaniem warto było jechać. Zaskoczyło mnie, że tak trudno zbić wszystkie kręgle. Zabawa była bardzo fajna. Polecam takie wyjazdy.

- Jakub – Byłem pierwszy raz. Prawie strąciłem wszystkie kręgle, tylko jeden mi został.

- Michał – Na kręglach było fajnie. Zaskoczył mnie nasz kolega Jurek. Szło mu bardzo dobrze, mimo, że jest mniej sprawny od nas. Co prawda zajęliśmy IV miejsce, ale grunt to dobra zabawa!

- Tomek – Pierwszy raz byłem na takiej dużej kręgielni. Zaskoczyły mnie ciekawe zasady gry oraz ekrany, na których wyświetlały się wyniki.

- Mateusz – Wyjazd na kręgle był dobrym pomysłem. Było fajnie, rywalizowaliśmy między sobą. Moja drużyna zajęła III miejsce.