Kolejna edycja programu „Już pływam”
czwartek, 12 maja 2016 14:29

30 marca ruszyła kolejna edycja projektu „Już pływam”. Jest to program współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego. Część kosztów finansuje gmina, część rodzice.

44 uczniów naszej szkoły co środę wyrusza na wyprawę do Bochni, aby pod okiem instruktorów uczyć się trudnej sztuki pływania. Trzon grupy stanowią pierwszaki, ale są też uczniowie z klas starszych, którzy nie uczestniczyli we wcześniejszych edycjach. Dzięki uczestnictwu w zajęciach dzieci mają okazję oswoić się z wodą i nabyć podstawowe umiejętności oraz nawyki przydatne na basenie. Uczą się dyscypliny, samodzielności i odpowiedzialności za siebie i innych.

Głównym celem programu jest mądre zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, upowszechnianie kultury fizycznej, promowanie aktywności ruchowej, a przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci na kąpieliskach.

W galerii znajdziecie kilka zdjęć z basenu:)