Konkurs o św. Faustynie rozstrzygnięty!
poniedziałek, 09 maja 2016 14:09

Wczesną wiosną uczniowie klas 4-6 przystąpili do udziału w między klasowym konkursie wiedzowym pod hasłem „Apostołka miłosierdzia – święta siostra Faustyna”. Te pierwsze zmagania były okazją dla wszystkich dzieci aby zaprezentować swoją wiedzę na temat świętej Faustyny. Pozwoliły też wyłonić trzy zespoły klasowe, które najwięcej przyswoiły wiadomości. Wówczas najlepiej wypadły klasy 6a, 5 i 6b.

Był to dopiero przedsmak, bo teraz należało przygotować się do wielkiego finału. A ten rozegrał się 5 maja. Tym razem zespoły klasowe wystawiły do rozgrywek trzyosobowe drużyny i ich zadaniem było jak najkorzystniej reprezentować kolegów i koleżanki z klasy. Rywalizacja była zacięta, szala wygranej wciąż się zmieniała. Koleżeństwo gorąco skandowało i zachęcało do zwycięstwa. Dodatkowej adrenaliny dostarczył prowadzący, czyli Pan Jurek, który na widoku umieścił metalową , srebrzystą walizkę kryjącą nagrodę.

Dziewczęta, bo jak się okazało wszystkie drużyny były płci żeńskiej, dzielnie dawały sobie radę z odpowiedziami na pytania. Wykazały się naprawdę sporymi wiadomościami. Koniec końców ostatnie pytanie i konkurs został rozstrzygnięty. Najwięcej punktów zdobyły Monika, Kasia i Ewa z klasy 5. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 6a, listę zwycięzców zamykała drużyna z 6b. Były oklaski, wielki aplauz i … oczekiwanie jaką nagrodę kryje „magiczna” walizka. Na razie były tam dyplomy i słodkości. Ale główną atrakcją dla zwycięskiej klasy będzie wyjazd na wycieczkę śladami świętej Faustyny do Łagiewnik.

Warto było wziąć udział w tym konkursie, bo wiele można się było dowiedzieć, a w przyszłości również zobaczyć.