Z ekologią za pan brat
środa, 04 maja 2016 09:23

Dzień Ziemi w naszej szkole był obchodzony bardzo uroczyście. Na tę wyjątkową okoliczność uczniowie klasy 3b przygotowali program pt. „Jak książę Przystojniak został ekologiem”. Cała rzecz działa się w murach pałacu królewskiego. Dostojna rodzina królewska zamierzała wydać córkę za mąż, ale jak to się czasem zdarza, kandydat wybrany przez rodziców nie przypadł do gustu królewnie. Ona chciała innego. Wynikły z tego zabawne perypetie. Koniec końców królewna zgodziła się poślubić księcia Krzaczastego, gdyż dbał on o środowisko naturalne, ratował ginące gatunki zwierząt, nie był mu obojętny los roślin.

Warto dodać, że w naszej szkole dba się o środowisko nie tylko od święta, ale na co dzień. Wszystkie dzieci wiedzą na czym polega segregacja śmieci i dlaczego na każdym korytarzu są cztery kosze. Każdy wie, gdzie wrzucić opakowanie po jogurtach, papierek z cukierka czy szklane butelki.  Nie obcy jest też problem szkodliwości wypalania traw. Ten temat omawia się każdego roku na wiosnę.

W związku Dniem Ziemi w szkole przeprowadzono konkursy o tematyce ekologicznej. Prace starszych uczniów wysłano do Organizatora Ekotestu i na wyniki trzeba będzie jeszcze nieco poczekać. W klasach młodszych zwycięzcy zostali wyłonieni. Znaleźli się wśród nich:

- Krystian Machał – klasa 2b

- Tymoteusz Lambert – klasa 3a

- Jakub Rybak – klasa 3b

Pani dyrektor wręczyła im nagrody książkowe i pogratulowała ogromnej wiedzy.

Na zakończenie prowadzący akademię zasugerował temat do przemyśleń …Niech ten obchodzony raz w roku Dzień Ziemi będzie okazją, aby pomyśleć co każdy z nas może zrobić dla naszej planety, by była zdrowa, piękna i czysta. Nie pozwólmy jej zniszczyć i dbajmy o nią każdego dnia…

zapraszamy do naszej galerii:)

 

Poprawiony: czwartek, 05 maja 2016 12:10