Spotkanie z językiem angielskim
piątek, 22 kwietnia 2016 14:07

W dniach 11 – 14 kwietnia 2016r. nasza szkoła gościła wolontariuszy w ramach współpracy z Europejskim Forum Młodzieży. Panowie Andrij - obywatel Ukrainy i Nicholas -reprezentujący Tahiti, przyjechali do Gnojnika, aby poprowadzić warsztaty językowe z uczniami szkoły podstawowej. Dla dzieci z Gnojnika nie był to pierwszy kontakt z obcokrajowcami, ponieważ co roku chętni uczniowie wyjeżdżają do miejscowości Długopole Dolne lub Międzygórze, aby brać udział w warsztatach językowych.

Tym razem cała społeczność szkolna wzięła udział w tego typu warsztatach, korzystając z obecności wolontariuszy w naszej placówce. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w spotkaniach, z zainteresowaniem oglądali prezentacje multimedialne o Ukrainie i Tahiti, przygotowane przez wolontariuszy. Dzieci mogły dowiedzieć się  wielu ciekawych i praktycznych informacji o tych krajach,  poznać interesujące ciekawostki kulinarne, kulturowe i językowe, nauczyć się podstawowych kroków do tańców wykonywanych na wyspie Tahiti, zobaczyć i dotknąć walutę ukraińską. P

Poza prezentacjami prowadzone były warsztaty interaktywne. Uczniowie byli szczęśliwi, ponieważ mogli wyjść z ławek szkolnych i oddać się licznym zabawom, konkursom i kalamburom. Starsi uczniowie pracowali w grupach dając upust swojej wyobraźni i kreatywności, np. podczas tworzenia wysp, których nie ma. Wszystkim bardzo podobały się zabawy z wolontariuszami i ich obecność w szkole oraz inna niż zazwyczaj konwencja pracy podczas zajęć. Dzieci chętnie zadawały pytania, zaspokajając swoją ciekawość świata i kształcąc umiejętności językowe.

Niestety ... czas szybko płynie. Dobiegła również końca wizyta wolontariuszy w naszej szkole. Dzieci z żalem pożegnały Andrieja i Nicholasa, zostawiając sobie pamiątkowe zdjęcia.   „Nasze” 6 – latki postanowiły, w dowód sympatii, obdarować gości słodyczami zakupionymi przez jedną z mam.

Nauczyciele  wręczyli wolontariuszom pamiątkowe upominki przekazane  przez Wójta Gminy Gnojnik.

Uczniowie pożegnali gości ze smutkiem i nadzieją, że znów za rok będą mogli się spotkać na obozie Euroweek w Długopolu Dolnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów językowych:)

Poprawiony: piątek, 22 kwietnia 2016 14:11