Bajka profilaktyczna
środa, 20 kwietnia 2016 13:50

15 kwietnia 2016 r. w PSP w Gnojniku miał miejsce spektakl słowno – muzyczny pt. Kocmołuszek, zrealizowany przez Teatr Lalek "Bajka". Widzami przedstawienia byli uczniowie klas I – III, zaś projekt zorganizowany był w ramach działalności świetlicy szkolnej.

Akcja spektaklu rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa, a bohaterami bajki byli: Książe i Księżna Brudasowie, Syn - Kocmołuszek, Córka - Anemiczka, Medyk, Służący, Ogrodniczka, Królewna Śnieżka, Brud - Czarodziej, Anemia, Próchnica, Mikroby, oraz: Witaminy, Mydło, Grzebień, Gąbka, Owoce i Warzywa.

Celem bajki było promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Pokazała ona dzieciom, w jaki sposób ludzie szkodzą własnemu zdrowiu, zjadając dużo słodyczy i zaniedbując czystość. Podane przykłady unaoczniły uczniom fakt, że każdy z nas powinien dbać o zdrowie.

Po występie aktorzy rozmawiali z dziećmi na temat przedstawienia. Zachęcali je do jedzenia warzyw i owoców oraz dbania o higienę. Na zakończenie uczniowie nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia:)

Poprawiony: piątek, 22 kwietnia 2016 13:53