Wielki sprawdzian małych dzieci
wtorek, 19 kwietnia 2016 12:18

Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych mają maturę, gimnazjaliści – egzamin, szóstoklasiści – kompetencje. Nie mogą być gorsi i trzecioklasiści! I oni doczekali się „wielkiej próby”.

14 kwietnia przystąpili do badania swoich wiadomości i umiejętności  z testem przygotowanym przez Wydawnictwo Operon. Głównym bohaterem tekstu był Wojtek. Należało m. in. napisać do niego list i przekonać w nim, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Z zakresu matematyki badana była umiejętność posługiwania się zegarem i dokonywanie obliczeń zegarowych. Ponadto pytano o wiedzę przyrodniczą.

I, jak to zwykle bywa, dla jednych wszystko było banalnie proste, innym zaś sprawiło nieco kłopotów. W założeniu badanie to ma wykazać mocne i słabe strony uczniów, dać odpowiedź nad czym należałoby jeszcze popracować i co udoskonalić, a co jest opanowane perfekt.

Mamy nadzieję, że większość uczniów świetnie poradziła sobie z tym pierwszym sprawdzianem „na poważnie”. I kolejne takie próby nie będą dla nich stanowiły żadnego problemu… ale poczekajmy na ogłoszenie wyników.