Ostatni taki stres?
środa, 06 kwietnia 2016 12:10

Tego wtorkowego poranka 5 kwietnia w całym kraju do sprawdzianu przystąpiło prawie 340 tys. chłopców i dziewczynek. W tej licznej rzeszy znalazło się i 38-oro uczniów naszej szkoły. Łatwo szóstoklasistów było wychwycić w tłumie, bo zdradzał ich odświętny strój i trochę niepewne miny. Test ten u jednych wywoływał wielki stres, inni podchodzili do niego na luzie, bo i tak wszyscy go zdadzą. Trzeba tylko przyjść do szkoły, wylosować numerek, zakodować pracę a potem to już „z górki”. Tym razem należało wykazać się między innymi umiejętnością zredagowania ogłoszenia i kartki z pamiętnika z informacją dlaczego warto pomagać innym, a ponadto orientować się w zaimkach, środkach stylistycznych, rymach. Matematycy mieli okazję pochwalić się umiejętnością przeliczeń na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, obliczaniem pól i objętości itd. W teście językowym najpierw trzeba było dobrze słuchać, a potem samodzielnie wykonać pozostałe polecenia. Mamy nadzieję, że wraz z piękną wiosenną pogodą …nauka nie poszła w las i dzieci miały co przelać na papier.

Sprawdzian z pewnością  jest równie emocjonujący dla rodziców, bo chyba każdy chciałby aby to jego pociecha zdobyła maksymalną ilość punktów. Jak poszło naszym uczniom, dowiemy się pod koniec maja. W galerii kilka zdjęć z tego wydarzenia.