Nasz Patron w niebie - 11 rocznica śmierci
środa, 06 kwietnia 2016 11:52

Od 11 lat 2 kwiecień to dzień zadumy dla naszej społeczności. Data ta przypomina chwile odchodzenia papieża Jana Pawła II do Domu Ojca.

Bieżący rok, bardziej niż poprzednie rocznice, wyzwolił wspomnienia. A to ze względu na identyczny układ świąt - Wielkiej Nocy oraz Święta Miłosierdzia Bożego - jak przed jedenastu laty - gdy umierał Patron naszej szkoły - Jan Paweł II.

W piątek 1 kwietnia cała szkoła zgromadziła się przy pomniku Patrona.  Przedstawiciele społeczności uczniowskiej przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn szkoły oraz ulubione pieśni Jana Pawła II: "Barka" oraz "Abba, Ojcze".  Po przemówieniu dyrektora szkoły delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem Patrona.