Skarżypyty, samochwały i miłośnicy zwierząt, czyli w świecie wierszy Jana Brzechwy
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 14:47

22 marca odbyły się szkolne preeliminacje do Gminnego Konkursu Poezji Jana Brzechwy.

Na szkolnym holu zgromadzili się recytatorzy z klas młodszych, koleżanki i koledzy, rodzice, nauczyciele i szacowne jury. Zmagania stały na wysokim poziomie, a to za sprawą licznej rzeszy artystów, ich strojów, rekwizytów, a nawet w niektórych przypadkach nawet częściowej dekoracji. W konkursowe szranki przystąpiło 34 uczestników z klas I – III. Prowadząca imprezę Pani Pajonk zapraszała na scenę kolejnych mówców, a jury w składzie: Panie Izabela  LInca, Ewa Świerczek i Barbara Kałuża bacznie słuchały i oceniały dobór utworów, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Widownia żywo reagowała, zwłaszcza, kiedy na scenie pojawiali się mocno ucharakteryzowani artyści. A trzeba przyznać, że pomysłowość nie miała granic ( Tutaj należą się podziękowania dla rodziców na pomoc i zaangażowanie ).

Były więc straganiarki z warzywami i jeżyk, i kwoki. Był leń, który wylegiwał się na kanapie, przewinęły się ze trzy samochwały, a ponadto kłamczuchy, kaczki-dziwaczki i miłośnicy psów. Za sprawą recytatorów przenieśliśmy się na wyspy Bergamuty, obejrzeliśmy wiosenne porządki i na własne oczy zobaczyliśmy siedmiomilowe buty.

Recytatorzy cudownie opanowali wybrane  utwory, nikt się nie pomylił ani nie zapomniał tekstu. Jury miało nie lada problem jak wybrać laureatów. Ostatecznie, po burzliwych naradach, zadecydowano, ze należy przyznać równorzędne miejsca. Wyniki przedstawiają się następująco:

- I miejsce - Kasia Kądziołka (1a ) i Ola Pajor ( 3b )

- II miejsce – Emilka Fitrzyk ( 1a ) i Monika Rybak ( 3b )

- III miejsce – Marysia Gądek ( 3a ) i Klaudia Kapusta ( 3a )

A ponadto dwa wyróżnienia dla: Zuzi Chojeckiej ( 2a ) i Gabrysi Malinowskiej ( 1b )

Na zakończenie szkolnych eliminacji wszyscy uczestnicy zapozowali do pamiątkowej fotografii i nagrodzeni zostali słodkim co-nieco. Pochwała należy się i widowni, która doceniła kunszt słowa mówionego i nie żałowała gromkich oklasków.

Wszystkie laureatki reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie, który miał miejsce następnego dnia w Bibliotece Publicznej w Gnojniku. W tym etapie wyróżnione zostały: Kasia Kądziołka, Ola Pajor i Zuzia Chojecka.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i  zapraszamy do udziału w innych konkursach oraz do obejrzenia zdjęć ze zmagań recytatorskich.