Międzyszkolny Festiwal Piosenki
poniedziałek, 21 marca 2016 10:58

1 marca 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gnojniku odbył się konkurs piosenki dziecięcej, będący eliminacjami do III Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki, zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Brzesku. Do konkursu przystąpiło piętnastu uczestników – uczniów klas młodszych, którzy zaprezentowali utwory z bogatego repertuaru muzyki dziecięcej. Niektórzy spośród nich, dodatkowo, podkreślili charakter piosenki strojem, co bardzo korzystnie wpłynęło na wrażenie ogólne wykonania.

Występy młodych artystów oceniało trzyosobowe jury, które wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. I tak, w klasach pierwszych, poszczególne miejsca zajęli:

miejsce I – Izabela Strzesak z klasy I b,

miejsce II – Emilia Fitrzyk z klasy I a,

miejsce III – Zuzanna Garbacz z I b.

W klasach drugich punktowanie wyglądało następująco:

miejsce I – Maria Skirło z klasy II a ,

miejsce II – Karolina Wojnicka z II a ,

miejsce III - Faustyna Górak, także z II a.
Odpowiednio, w trzecich klasach:

miejsce I – Aleksandra Migacz z III b,

miejsce II – Jakub Habel, również z III b,

miejsce III – Tymoteusz Lambert z klasy III a.

Zwycięzcy konkursu uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi, zaś laureaci etapu dodatkowo wystąpić mieli w Brzesku.

16 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku, w szranki III Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej stanęli soliści z dziewięciu szkół podstawowych powiatu brzeskiego.

Jurorzy oceniali zmagania uczniów według następujących kryteriów: warunki głosowe i muzykalność, dobór repertuaru, interpretacja utworu muzycznego, ogólny wyraz artystyczny.

Występy rozpoczęli uczniowie klas pierwszych z przybyłych szkół, następnie piosenki prezentowały dzieci z klas drugich i trzecich. Po zakończeniu konkursu, członkowie jury ogłosili wyniki, które okazały się spektakularnym sukcesem dla uczennic z Gnojnika. Marysia Skirło zajęła I miejsce w kategorii klas drugich, zaś Iza Strzesak i Ola Migacz miejsca III, odpowiednio z klas I i III. Dziewczynki, odbierając laury z rąk jurorów zostały nagrodzone gromkimi oklaskami publiczności, zaś obecni na sali rodzice i opiekun gnojnickiej grupy, dumni, gratulowali zwyciężczyniom odniesionego sukcesu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Poprawiony: poniedziałek, 21 marca 2016 15:25