Na stoku narciarskim
piątek, 19 lutego 2016 13:40

Od początku lutego chętni uczniowie z klas trzecich i czwartych uczą się jeździć na nartach. Dwa razy w tygodniu  wyjeżdżamy do Jastrzębi koło Ciężkowic. Na miejscu, w grupach 12 – osobowych staramy się opanować trudną technikę jazdy. Doświadczeni instruktorzy udzielają wskazówek jak utrzymać równowagę, wykonać skręt, zahamować i wreszcie jak „bezpiecznie” się przewrócić – bo chyba każdy początkujący narciarz musi zaliczyć upadek. Na wyjazdy czekamy niecierpliwie i z wielką radością. I choć warunki pogodowe nie są najlepsze, atmosfera jest gorąca, a nasze głowy pełne fantazji. A przede wszystkim umiejętności z godziny na godzinę coraz lepsze:)

Małopolski projekt „Jeżdżę z głową” skierowany jest do uczniów III i IV klas szkół podstawowych. Projekt realizowany jest w formie pomocy finansowej gminie i ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach. Chodzi również o poprawę bezpieczeństwa młodych ludzi poprzez edukację w zakresie korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.