Sportowe zmagania w Diecezjalnej Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II
wtorek, 16 lutego 2016 10:11

W bieżącym roku nasza szkoła przystąpiła do współzawodnictwa sportowego  szkół noszących imię Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej o puchar przechodni Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca.  Turnieje sportowe dla uczniów z Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II są organizowane od 10 lat w szkole podstawowej w Skrzyszowie. Każdego roku rozgrywane są turnieje w innej dyscyplinie sportowej i w innej grupie uczniów. W kolejnych latach zawodnicy rywalizowali m. in. w piłce koszykowej, tenisie stołowym, piłce siatkowej, piłce nożnej. Tym razem zaplanowano rozgrywki w  piłkę nożną dziewcząt.

7 grudnia 2015 r. w szkole nr 7 w Bochni odbył się półfinał. W zmaganiach półfinałowych nasza drużyna w składzie: Kos Weronika, Cięciwa Julita, Wiśniowska Anna, Stelmach Kamila, Stelmach Gabriela, Kwaśny Magdalena, Zapiór Patrycja, Zapiór Julia, Kraj Nikola i Górak Monika  zdobyła I miejsce.

12 lutego 2016 r. w Skrzyszowie odbył się finał. Rywalizowały szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Nasze reprezentantki  w swojej kategorii wywalczyły II miejsce, a Weronika Kos odebrała od biskupa Wiesława Lechowicza nagrodę indywidualną w kategorii „najlepszy zawodnik”.

Nagrody zwycięskim zespołom wręczali bp Lechowicz, wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, asystent kościelny Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II ks. Paweł Stabach, prezes Diecezjalnej Rodziny Jana Pawła II Halina Węgrzyn, ks. proboszcz Zdzisław Gniewek oraz dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i gimnazjum w Skrzyszowie Robert Wadycki.

Drużynie dziewcząt gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

Kolejność w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce  - SP Staszkówka

II miejsce - SP Gnojnik,

III miejsce  - SP nr 7 Bochnia

IV miejsce - SP nr 1 Skrzyszów

Kolejność w kategorii gimnazjów:

I miejsce – Skrzyszów,

II miejsce - Radomyśl Wielki,

III miejsce - Łososina Dolna

IV miejsce - Korzenna

Kolejność w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce - ZSLiT Wojnicz,