Wnuki – dziadkom, dziadkowie – wnukom

Pędzą wnuki ulicami

Z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków

Są dla wszystkich babć i dziadków.

Nieco później niż nakazuje kalendarz dzieciaki z gnojnickiej podstawówki zaprosiły swoich bliskich w mury szkolne aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka.

Seniorzy dopisali, na sali gimnastycznej pojawiła się ich całkiem spora rzesza, było chyba ze 150 osób.  Na początek  miłych gości powitała Pani dyrektor i w imieniu własnym, grona pedagogicznego oraz uczniów złożyła gorące życzenia, przede wszystkim zdrowia, pomyślności i zadowolenia z wnuków. A potem zabrali głos najmłodsi. Tym razem uroczystość przygotowali trzecioklasiści. Były wiersze, piosenki, przedstawienie jasełkowe, a na koniec Maksymilian wyrecytował jubilatom życzenia na cały alfabet. Oto kilka z nich.

Babciu i Dziadku życzymy Wam:

A – abyście zawsze byli uśmiechnięci

B – by troski Was omijały

D – dużo zdrówka

E – ekstra humoru

J – jak najmniej siwych włosów

K – kochających wnuków

T – tylko miłych dni

Z – zostańcie z nami sto lat.

W chwilę potem przedstawiciele dziadków, działający w Stowarzyszeniu „Wrzos”,  zaprezentowali swoją niespodziankę, a było to przedstawienie lalkowe baśni  „Jaś i Małgosia”. Aktorzy bardzo profesjonalnie odegrali swoje role. Widownia była oczarowana, oklaskom nie było końca.

Wreszcie przyszła pora na indywidualne życzenia. Dzieciaki nie mogły się doczekać, aby wręczyć przygotowane  upominki. Były laurki, koszyczki z kwiatami, wieeelkie cukierki a nawet słodkie domki z herbatnika. Nie obyło się bez  całusów, uścisków  i łez wzruszenia.

Po części artystycznej mili goście zaproszeni zostali na poczęstunek i słodkie „co nieco”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Dyrekcja i grono pedagogiczne składają gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się, aby ten dzień był radosnym świętem i na długo mógł wpisać się w pamięci, zarówno dziadków jak i wnuków.

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2016 09:18