Na półmetku roku szkolnego 2015/2016
czwartek, 04 lutego 2016 11:50

Dopiero co wybrzmiał pierwszy dzwonek, a tu już jesteśmy na półmetku roku szkolnego 2015/16. Te ponad cztery miesiące nauki obfitowały w wiele wydarzeń. Obok codziennych kartkówek, klasówek i odpytywania były też i bardzo przyjemne momenty: wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, spektakle teatralne, seanse filmowe, zabawy taneczne. Działo się sporo. Młodzież odniosła wiele sukcesów sportowych. Warto chociażby wspomnieć o zakwalifikowaniu się Julity Cięciwy i Jacka Kowalczyka do etapu wojewódzkiego konkursu szachowego. Z wielkimi nadziejami  trzymać będziemy kciuki za naszych mistrzów, Julita rzec można jest już „weteranką”  królewskiej gry i w finale znalazła się po raz trzeci, a z każdym rokiem jest lepiej. Wielki finał  już w lutym. Wiktor Zając i Mikołaj Szot „wybiegali” niezłe miejsca w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych w Nowym Targu.

Bardzo dobrze radziły sobie nasze czirliderki oraz drużyny, zarówno dziewcząt jaki i chłopców, kwalifikując się do kolejnych etapów zmagań w piłce nożnej czy tenisie stołowym.

Młodzież naszej szkoły mocno zaakcentowała swój udział w innych konkursach, między innymi: Wojewódzkim Piosenki Angielskiej w Miechowie, Recytatorskim Poezji Józefa Barana w Borzęcinie, IV Literacko-Historycznym pod hasłem „Literackie wspomnienia z historii mojej rodziny” w Krakowie ( wyróżnienie dla Moniki Krakowskiej ) czy ekologicznym pod nazwą „Ekologów dobre rady na odpady”.

W szkole były liczne akademie, uroczystości, wspólne świętowanie Dnia Chłopaka, andrzejek, mikołajek,  klasowe spotkania z opłatkiem.

Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę , ale również nabywa ogłady, zacieśnia więzy międzyludzkie, uczy odpowiedzialności za innych.

Pora podsumowań wiąże się ze wskazaniem prymusów, czyli uczniów klas IV - VI, którzy tym razem osiągnęli najwyższe oceny i wykazali się najlepszym zachowaniem . W tym gronie znaleźli się: Julia Tomera i Julia Migda ( klasa 4a ),Julita Rzenno, Antonina Florczyk, Sebastian Pasek i Lidia Rusin ( klasa 4b ), Katarzyna Kuc ( klasa 5 ), Monika Krakowska, Gabriela Styrna  i Gabriela Śliwa ( klasa 6a ).

Prymusom serdecznie gratulujemy!

A wszystkim uczniom dedykujemy do przemyślenia  cytat Terry’ego  Pratchetta  „Czasami szkło skrzy się mocniej od brylantów, bo bardziej musi się wykazać”.