Teatrzyk kukiełkowy
piątek, 15 stycznia 2016 09:54

12 stycznia 2016 roku w naszej szkole gościł teatrzyk lalkowy, który zaprezentował uczniom klas I - III bajkowe widowisko pt. "O królewnie w storczyk zaklętej".

Dzieci mogły cieszyć się pięknem bajkowego świata dzięki barwnej dekoracji, wspaniałym lalkom oraz efektom specjalnym (mgła, bańki mydlane).a Z ogromnym przejęciem i zaciekawieniem podziwiały uczynnego i dzielnego Bartusia, a z brakiem akceptacji odnosiły się do podłego czarownika z bagien.

Jak każda bajka, tak i ta miała naukę moralną. Uczyła, że dzięki bezinteresownej uczynności zdobywa się przyjaciół, którzy nie zawiodą w potrzebie. Spektakl zwracał też uwagę na konieczność dbałości o środowisko.

Ta wspaniała opowieść wzbudziła wiele emocji wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, była też mądrą lekcją przekazującą takie wartości jak: tolerancja, szacunek do innych i otaczającego świata.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia.