Dzień Życzliwości
piątek, 20 listopada 2015 08:58

W dniu 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem, a jego autorami byli bracia - Brian i Michael McCormack.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Główną ideą obchodów tego święta jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pozytywnych relacji międzyludzkich na całym świecie.

Z tej to okazji w naszej szkole obchodzono „Tydzień Życzliwości”.  Uczniowie z chęcią przystąpili do pracy, a efekty można było podziwiać na Drzewku Życzliwości, znajdującym się na korytarzu szkolnym. Każda klasa miała za zadanie zawiesić liść z pozdrowieniami i słowami życzliwości skierowanymi do innych osób.

Obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole miały na celu pokazanie, jaką ważną rolę w naszym życiu odgrywa życzliwość, dobre maniery i miłe gesty. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić  w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje. Bądźmy życzliwi nie tylko od święta.

Nasze drzewko życzliwości nie podlega prawom natury, i wbrew temu, co widzimy za oknem, ono jest bogate różnokolorowymi liśćmi:)

Życzliwości i pozdrowień nadszedł czas.

Z uśmiechem na twarzy witamy Was.

Mówimy: dzień dobry i przepraszam,

Do widzenia i zapraszam.

Dobre uczynki dzisiaj spełniamy,