Święto Biblioteki
piątek, 13 listopada 2015 13:23

IMiędzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych został ustanowiony w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku – cały październik.

Biblioteka Szkolna przy PSP im. Jana Pawła II w Gnojniku świętowała jeden dzień tj. 28 października 2015 r. Na ten dzień książnica przybrała odświętny wygląd. Były kolorowe balony, napisy i hasła okolicznościowe. MMBS był okazją do wypromowania święta wśród uczniów i zwrócenia uwagi na działalność biblioteki szkolnej.

Z okazji tej imprezy zorganizowano quiz w formie pytań i zagadek na wesoło. Każdy uczeń za prawidłową odpowiedź otrzymał lizaka, a wszyscy, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę mogli poczęstować się cukierkiem.

W konkursie wzięła udział Pani dyr. Ewa Prus, która na zagadkę: Tomek poszedł na spacer bez parasola. Nie założył czapki, nigdzie się nie schronił, mimo to żaden włos na jego głowie nie był mokry. Jak to możliwe? – udzieliła prawidłowej odpowiedzi i otrzymała zasłużoną nagrodę. Również Pani woźna Kasia spróbowała swoich sił w zabawie i nie bez problemów udało się jej zdobyć słodką nagrodę. Zgaduj-zgadula cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne święto w bibliotece.