piątek, 02 października 2015 06:38

W kalendarzu pod datą 30 września widnieje święto, którego beneficjentami są chłopcy – młodsi, starsi, słowem Dzień Chłopaka.

W naszej szkole postanowiono z tej okazji zorganizować spotkanie z grami i zabawami, mającymi za zadanie wyłonić tego najfajniejszego chłopca i nadać mu miano „Super.

Do zmagań w bojowym nastroju  zgłosili się Piotrek z klasy 4, Tomek z 5, Mateusz z klasy 6b oraz Jacek reprezentujący 6a.

Na początek wszyscy mieli dziarskie miny, ale już pierwsza konkurencja – przyszywanie guzika- pokazała, że nie jest to takie łatwe i proste jakby się na początek wydawało. Bo co począć jak się ma pierwszy raz w życiu igłę w ręku? „Nerwówki” dodawał fakt, ze trzeba to zadanie wykonać w ciągu minuty. Chwała Bogu, że igły już były nawleczone. Natrudzili się chłopaki ile wlezie, koniec końców pierwszy z zadaniem uporał się Mateusz. Jak się potem okazało, jury konkursowe miało nie lada dylemat by rozstrzygnąć kwestię, czy guzik zwisający na 10 centymetrowej nitce aby na pewno jest przyszyty?

Potem było już łatwiej. Z rozpoznaniem symboli marek samochodów chłopcy poradzili sobie w mig. Nie było też większych kłopotów z dopasowaniem nazw drużyn sportowych, zarówno naszych rodzimych, jak i zagranicznych.

Kolejna konkurencja to losowanie pytań i udzielanie odpowiedzi do czego ów przedmiot czy narzędzie służy. O ile z młotkiem i piłą nie było żadnych wątpliwości, to np. klucz francuski, obcęgi czy pilarka już takiej pewności nie było.

W tym momencie należy dodać, że koleżeństwo na widowni dopingowało „ jak szalone” i co rusz ktoś chciał wspomóc nieboraków na scenie.

I wreszcie ostatnia konkurencja – wiązanie krawata. Polegli na niej totalnie wszyscy. Uczciwie przyznać trzeba, że podjęli wyzwanie. Kombinowali, przekręcali, chcieli coś przełożyć – niestety efekt był mizerny. I choć publika  zachęcała jak się tylko dało, bezskutecznie.

Wreszcie nastąpił moment, kiedy jury ogłosiło werdykt. Najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradził sobie Mateusz z klasy 6b, on też otrzymał tytuł SUPER CHŁOPAKA szkoły i w nagrodę chyba samochód osobowy w wersji mini – do postawienia na półkę.

To była udana impreza, wszyscy świetnie się bawili. Dodać należy, że i w klasach dziewczynki pamiętały o swoich kolegach i zgotowały im różnego rodzaju niespodzianki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.