Piknik ekologiczny
poniedziałek, 21 września 2015 10:08

W piątek 18 września uczniowie i nauczyciele szkół gminy Gnojnik zaproszeni zostali przez Stowarzyszenie VESNA  na Piknik Ekologiczny pod nazwą „U nas jest o niebo lepiej”.

W pięknej scenerii gnojnickiego parku toczyły się zabawy i konkursy z nagrodami, a wszystko prowadzone przez wodzirejów brzeskich: Lillę Sztyler i Mariusza Niedziałkowskiego. Zewsząd rozlegały się dźwięki muzyki, śmiech i gwar, zabawa trwała na dobre. Równolegle dziennikarze Tarnowskiej TV Internetowej przeprowadzali wywiady z uczestnikami imprezy i samorządowcami gminnymi. Ażeby zabawę jeszcze bardziej uatrakcyjnić urocze wolontariuszki proponowały dodatkowe atrakcje np. zabawne malowanie twarzy, z czego dzieciaki ochoczo korzystały. Dla spragnionych oferowano pajdy świeżutkiego chlebka z masłem. Cały czas podziwiać można było wystawę prac, które powstały wiosną podczas ekologicznych warsztatów w gospodarstwie agroturystycznym w Uszwi.

I wreszcie na koniec kulminacyjny moment imprezy, a mianowicie rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Ekologów dobre rady na odpady”. Do udziału zgłoszono kilkadziesiąt  bardzo interesujących prac w kategoriach: rzeźba, biżuteria i ekowiklina.  Z radością informujemy, że wielu uczniów wykazało się nadzwyczajną kreatywnością, a niektóre prace były wprost majstersztykiem roboty ręcznej. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazło się sporo naszych wychowanków. Serdecznie im gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Cały ten  dzień obfitował w moc atrakcji. Nie zawiodła również aura, liście na drzewach leciutko drgały, wietrzyk muskał twarze, słoneczko przygrzewało. To była po prostu bajeczna pogoda i takaż impreza.

Dziękujemy Organizatorom za tak wspaniałą zabawę, ta impreza to był strzał w dziesiątkę.