… „ Czym skorupka za młodu nasiąknie, …”
poniedziałek, 21 września 2015 10:01

W trzecim tygodniu września uczniowie naszej szkoły wybrali się na ekologiczny zwiad. Obejrzeli bliższe i nieco dalsze zakamarki Gnojnika, i tam gdzie to było konieczne, pięknie posprzątali. Do worków wpadały więc papierki po cukierkach, chipsach i batonach, plastikowe butelki, papierzyska. Zdarzały się też „ bardziej dorosłe śmieci”, ich z pewnością nie zostawili po sobie najmłodsi. Najważniejsze, że wszystko ładnie uprzątnięto.                             Cieszy fakt, że i pierwszaki wzięły udział w takiej akcji. Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki ochronne dzielnie „walczyli” z nieporządkiem. Z pewnością  dzieciaki będą pamiętały na przyszłość,  gdzie należy wrzucać niepotrzebne rzeczy. Ponadto wychowawcy  przypomnieli o potrzebie segregacji i pokazali do czego służą pojemniki ustawione na szkolnych korytarzach. Na każdym z nich, oprócz napisu,  znajdują się emblematy, więc jasne jest dla wszystkich,  gdzie wrzucamy butelkę po soczku, gdzie kartonik i papierek.

Mamy nadzieję, ze taka nauka zostawiania po sobie porządku zaowocuje na przyszłość nie tylko w szkole i jej obejściu, ale również w środowisku, bo  „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji:)