Stęskniła się szkoła za nami, więc wróciliśmy
wtorek, 08 września 2015 13:16

No i zaczęło się! Jak w piosence … „ przecież nic nie może wiecznie trwać…”, to co uwielbiane przez uczniów, nauczycieli a i sporą rzeszę rodziców – wakacje - dobiegły końca. Czas się pożegnać z błogim lenistwem, spaniem do południa, harcami na powietrzu do późnej nocy, wypadami nad jezioro, baraszkowaniem na plaży, spacerami do lasu itd., itd. Teraz wzywają  nas obowiązki szkolne.

Pierwszego września wystrojeni w odświętne, galowe stroje chłopcy i dziewczynki stawili się w progach szkoły. A tutaj już pierwsza niespodzianka – nie skończył się jeszcze remont, więc szkolny hol przypomina raczej plac budowy. I chociaż jest odgrodzony, aby nie stanowić zagrożenia, to co bardziej ciekawi czwartoklasiści i tak usiłowali zajrzeć za zasłony.

Wtorek 1 września 2015r to dzień szczególny, zwłaszcza dla pierwszaków i ich rodziców. Piękne, nowe plecaki i piórniki z bajeranckim wyposażeniem zakupione i z pewnością niczego dzieciom  nie brakuje, a mimo to niektórzy z lekkim niepokojem przekroczyli progi szkolne. Byli i tacy, którzy kurczowo trzymali się rąk rodziców i gdyby mogli, z ochotą wykonaliby  w tył zwrot. Dla tych uczniów szkoła jest wielką niewiadomą, ale mamy nadzieję, że wkrótce ją polubią, zawrą tutaj nowe znajomości, odkryją wiele możliwości jakie zaproponują im nauczyciele i czerpać będą tylko radość z bycia uczniami. A po latach z rozrzewnieniem wspomną miłe chwile spędzone w naszej podstawówce.

Już kilka dni nauki za nami i  wszyscy powoli oswajamy się z nową rzeczywistością. Pierwszoklasiści  mogą poszczycić się pierwszymi szkolnymi pracami. Nie ma się co zamartwiać, jeszcze tylko około 180 dni i znów „ hulaj dusza” – będą wakacje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszych powakacyjnych dni w szkole:)