Migawki z zakończenia roku szkolnego
piątek, 03 lipca 2015 10:13

Rok szkolny 2014/2015 zakończony. Ostatnie jego dwa dni minęły pod znakiem wspomnień, pożegnań, podziękowań.

I tak, w dosyć nietypowy sposób piątoklasiści pożegnali starszych kolegów. Zadedykowali im żywiołowy taniec w wykonaniu zespołu „Błysk” oraz piękną inscenizację „Słowika” na mo­tywach baśni H. Ch. Andersena. Były też piosenki i pamiątkowe fotografie.

Szóstoklasiści pożegnali się z młodszymi kolegami i gronem pedagogicznym w pouczającym montażu słowno-muzycznym. Nie zabrakło w nim podziękowań. Były kwiaty i uściski. Na zakończenie edukacji w naszej szkole prymusi otrzymali listy pochwalne a ich rodzice listy gratulacyjne. Podziękowano też symbolicznym kwiatem mamom, które udzielały się w Ra­dzie Rodziców i zawsze dbały, żeby dzieciom nie zabrakło łakoci. Podobnie, tak i tym razem, mamy pamiętały o podniebieniach pociech podczas komersu, czyli pożegnalnej zabawy piąto- i szóstoklasistów.

Ostatni dzień nauki rozpoczął się od uroczystej mszy świętej, a potem na szkolnym holu wręczono absolwentom świadectwa ukończenia szkoły. Z rąk Pani dyrektor swoje cenzurki odebrali też prymusi w starszych klasach. W salach lekcyjnych odbyły się ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami. Były pożegnania i życzenia udanych wakacji. Po pracowi­cie spędzonych, prawie dziesięciu miesiącach nauki, wszyscy marzą aby odetchnąć pełną piersią, wyspać się do woli i zanucić słowa piosenki:… „ Lato, lato, lato czeka, razem z latem czeka rzeka…”

A kiedy będą pakowane walizki i plecaki warto dorzucić do bagażu jeszcze jakąś książkę. Może „Opowieści z Narnii”, aby wśród gorących promieni słonecznych nieco ochło­dzić się w zimowej, magicznej krainie, a może poznać przygody Stasia i Nel – bohaterów przemierzających pustynię i puszczę, przeżywających moc niebezpiecznych, mrożących krew w żyłach przygód.

Jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, to z pewnością warto sięgnąć po pozycję „Ten obcy”. Przeko­nacie się wtedy, że i w maleńkiej wiosce miło można spędzić czas i przeżyć zabawne przy­gody oraz poznać nowych przyjaciół. Świat książek otwiera przed czytelnikami swoje po­dwoje, trzeba tylko tam sięgnąć. A już od września spotkacie się z tymi i innymi  bohaterami na lek­cjach języka polskiego.

Wypoczywajcie zatem, zwiedzajcie, zawierajcie nowe znajomości, poszerzajcie swoje horyzonty i do zobaczenia we wrześniu.

A gdy w czasie wakacji zatęsknicie za szkołą zajrzyjcie do naszej galerii fotografii:)