II Baśniowa Noc w Bibliotece
poniedziałek, 18 maja 2015 12:15

Zwykle w piątkowe popołudnie teren przyszkolny pustoszeje i napełnia się gwarem dopiero w poniedziałkowy ranek. Jednak w piątek 15 maja było inaczej. Na schodach wejściowych zgromadziła się młodzież z plecakami, walizkami i śpiworami. Czyżby wybierali się na jakąś dłuższą wycieczkę? Nie! To uczestnicy II Baśniowej Nocy w Bibliotece tak przygotowani stawili się przed budynkiem aby przeżyć niezapomnianą noc w murach szkoły.

Z niewielkim opóźnieniem rozpoczęły się atrakcje przewidziane na tę imprezę. Dziewczynki i chłopcy reprezentujący zespoły klasowe żwawo przystąpili do rozgrywania poszczególnych konkurencji. Na dobry początek wysłuchali fragmentu baśni „ Zaczarowana studzienka” i mieli za zadanie wymyślić do niej zakończenie. Pięć rywalizujących zespołów bardzo dobrze poradziło sobie z tym zadaniem, chociaż każde zakończenie było nieco inne. Baśń ta stanowiła też inspirację do wykonania zespołowej pracy plastycznej. Ponadto rozegrane zostały konkurencje, w których trzeba było odgadnąć bohatera baśniowego ( kartka z jego nazwą przyczepiona była do pleców ), a koledzy mogli wspierać tylko odpowiedziami „tak” lub „nie”.

Sporo emocji towarzyszyło zadaniu na najlepszy kostium. W roli drewnianego Pinokia zaprezentował się Karol, Panem Kleksem był Jasiek a w sobowtóra Pippi przemieniła się Julka.

Była też królewna Śnieżka, czyli Gabrysia, a Kopciuszek – Karolina w takim pośpiechu ubierała się na naszą imprezę, że zaprezentowała się w taaaakich szpilach, ale z jedną skarpetką na nodze. Koleżeństwo dwoiło się i troiło, aby jak najefektowniej  przedstawić swoich przebranych kolegów. Wszystkie postacie cudownie wystąpiły na bibliotecznych schodach niby na czerwonym dywanie w Cannes.

Wśród innych zabaw przewidzianych na tę wyjątkową noc było wyszukiwanie w tekście tytułów książek, tworzenie tematycznych krzyżówek, stworzenie bajecznej kanapki oraz zabawa w „ciepło –zimno”. Ta konkurencja przysporzyła niemałych emocji, bo liczył się tu także czas, a odszukać ziarnko grochu, grzebień czy zapałki to wcale niełatwa sprawa. Pani bibliotekarka doskonale „zamaskowała” w czytelni i w wypożyczalni poszukiwane rekwizyty.

Kiedy wszystkie konkursy się odbyły, nadszedł czas na przygotowanie sobie posłania na szkolnym korytarzu. I, o ile to nie sprawiło większych kłopotów, to jakoś sen nie nadchodził i trudności miał Morfeusz aby objąć swymi ramionami uczestników imprezy. Kilka minut przed trzecią ta sztuka w końcu się udała, ale nie na długo, bo już przed piątą niczym ranne skowronki chłopcy otworzyli swe oczęta. A skoro oni nie spali, to już nikomu nie dane było zmrużyć oczu.

Wreszcie przyszła pora na podsumowanie imprezy. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w Baśniowej Nocy w Bibliotece, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc drobne upominki i słodycze.

II Baśniowa Noc w Bibliotece przeszła już do historii, ale wrażenia z pewnością na kilka dni pozostaną w pamięci uczestników. Zapraszamy do naszej galerii:)