Książka – przyjaciel nie tylko na niepogodę
poniedziałek, 11 maja 2015 09:46

8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Początkowo święto to zostało skierowane głównie do bibliotekarzy, z czasem zaczęto świętować Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w wielu książnicach organizowane są konferencje, warsztaty, spotkania z czytelnikami, przeprowadzane konkursy.

Każdego roku uczniowie klasy IV w maju udają się na wycieczkę do Biblioteki Publicz­nej w Gnojniku. I tak też było tym razem. Dokładnie w Święto Bibliotekarza w gościnnych murach czwartoklasistów powitały Panie bibliotekarki. Na początek odbyła się krótka lekcja biblioteczna, z której można było się wiele dowiedzieć o księgozbiorze i funkcjonowaniu wy­pożyczalni oraz czytelni. Potem Pani kierownik przeczytała dzieciom historię o pewnym Ję­drusiu, który zafascynowany grami komputerowymi miał coraz gorsze oceny w nauce, pogor­szyło się jego zdrowie a na dodatek stracił przyjaciół. Na szczęście w porę przyszło opamię­tanie i chłopiec, tak jak kiedyś, znowu spędzał czas na powietrzu, pomagał rodzicom na działce, spotykał się z kolegami, czytał książki i był wzorowym uczniem.

Wizyta w bibliotece była doskonałą okazją do wymiany przeczytanych książek albo do zapisania się w poczet czytelników. Cieszy fakt, że z tej szansy skorzystało kilkoro uczniów. Mamy nadzieję, że odtąd będą stałymi bywalcami biblioteki.

Na zakończenie wizyty uczniowie złożyli Paniom bibliotekarkom życzenia z okazji ich święta i wręczyli własnoręcznie wykonane papierowe bukiety kwiatów. Dzieci otrzymały kolorowe zakładki i zaproszenie do częstych odwiedzin. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

Warto też dodać, że i w naszej szkolnej bibliotece sporo się dzieje. Dopiero co był konkurs recytatorski dla dzieci młodszych a już w przyszłym tygodniu II Baśniowa Noc w Bibliotece.