… „ A wiosna przyszła pieszo…” – relacja z konkursu recytatorskiego
wtorek, 05 maja 2015 12:29

28 kwietnia odbył się finał Konkursu Recytatorskiego Poezji Wiosennej.

Już w marcu uczniów klas I – III do udziału w konkursie zachęcała Pani bibliotekarka, która była jego pomysłodawczynią i organizatorką.

Czasu było niby sporo, ale i nie lada kłopot przed recytatorami; jaki wiersz wybrać, którego autora, jak się przebrać i jakie przygotować rekwizyty. Koniec końców do dnia przesłuchań gotowych było 15 recytatorów. Aż miło było popatrzeć na nich, prezentowali się „niby wio­sna, która na ten dzień zagościła” w szkolnych murach, a wszystko to za sprawą wspaniale dobranych kostiumów oraz innych wiosennych atrybutów. Co rusz przed mikrofonem poja­wiała się „inna Pani-Wiosna”, wokół dominowały żywe żółto-zielone kolory, a scena wprost tonęła w kwiatach.

Wśród występujących furorę zrobił Julek Biernat, który ucharakteryzowany zaprezentował się publiczności z rozwianym lilaróż włosem i w zwiewnej zielonej szacie ni­czym łąka usiana wielobarwnym kwieciem. Nie zabrakło mu nieodłącznych wiosennych atrybu­tów: roześmianego słonka i bociana.

A w rolę bociana-klekota wcielił się inny uczestnik – Karol Wójs. Były i inne, mniej atrak­cyjne ptaki np. czarna wrona, spod maski trudno było rozpoznać Piotrka Łomzika. Wszystkie kreacje były cudowne, dziewczęta paradowały w kwiecistych sukienkach, z opaskami lub wiankami na głowach, a u Tosi Florczyk można było dostrzec jak ptaszki uwiły sobie gniazdko.

Każdy popis był inny, niepowtarzalny, a przez to wyjątkowy. Ciężko było wyłonić zwy­cięzców, ostatecznie okazało się jednak, że najbardziej swoim wdziękiem i urokiem osobi­stym „zawojowała” jury pierwszoklasistka Marysia Skirło. Recytując wiersz Brzechwy „Wio­senne porządki” na scenie w mig posprzątała to i owo. A miała przy sobie niezbędne sprzęty: wiadereczko i miotełkę.

Widownia żywo reagowała na popisy kolegów i koleżanek. Wszyscy artyści otrzymali burzliwe brawa. Sami obejrzyjcie zdjęcia z konkursu:)

Po naradach komisja konkursowa ustaliła następujących zwycięzców:

- I m – Marysia Skirło

- II m – Tosia Florczyk i Julek Biernat

- III m – Klaudia Kapusta i Tosia Marcinek,

ponadto wyróżniono: Marysię Gądek i Karola Wójsa.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a pozostali recytatorzy drobne upominki.

Poprawiony: piątek, 08 maja 2015 09:43