Rocznicowe wspomnienie
wtorek, 14 kwietnia 2015 14:33

12 kwietnia 2015 roku odbyła się w kościele MB Fatimskiej w Gnojniku rocznicowa akademia poświęcona osobie Ojca św. Jana Pawła II. Scenariusz przedstawiony przez młodzież Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku oraz seniorów z klubu Wrzos opowiadał o życiu Wielkiego Polaka –Karola Wojtyły. Były sceny z dzieciństwa, lat młodości, kapłańskiej, a potem biskupiej posługi. Ale najwięcej obrazów dotyczyło okresu pontyfikatu Ojca św. Jana Pawła II.

„Wzruszające wspomnienie, które stawia przed oczy niezwykłą postać świętego papieża, Polaka”, „Powód do radości i dumy, ale także refleksji nad życiem i tym co naprawdę ważne”, „Fajnie zobaczyć swoje dzieci na scenie”, „Piękny śpiew, ciekawa scenografia”, „Łukasz na pewno nie zapomni, że grał rolę małego Karola” – to niektóre wypowiedzi osób oglądających akademię.

Rzeczywiście, ciekawa inicjatywa, która łączy pokolenia. I chociaż trudno znaleźć dla wszystkich dogodną porę na próby, to warto podjąć trud, bo efekt może być imponujący. Gratulujemy pomysłodawcom, koordynatorom i aktorom, dziękujemy wiernym widzom i wzrok kierujemy ku górze, skąd uśmiecha się do nas i nam błogosławi nasz Patron – Święty Jan Paweł II.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akademii.